Mi is az a Bad Beat? Definíciója szerint az a kéz, amely egy másik, esélytelen lappal szemben alul marad. Sok teremben (online is van ilyenre példa) fizetnek úgynevezett Bad Beat Jackpot-ot, amely arra hivatott, hogy ha valakit ilyen Bad Beat ér, akkor kapjon bánatpénzt. Ez persze nem arról szól, hogy ha valaki kikap két párral egy szettesedő lap ellen, akkor máris jól jár, hanem ha például egy nyolcas póker kikap egy másik póker vagy royal flush ellen, akkor a nyolcas pókert tartó játékos kap sok pénzt, sokszor sokkal többet, mint az a kassza, amelyet elveszített balszerencséje miatt.
De vajon mi valójában a Bad Beat?
Elméleti fejtegetés jön!
Szóval az NEM Bad Beat, ha valaki belimpel egy A8-al, és egy másik játékos is ezt teszi A2-vel, a flop azonban 2-2-A lesz és a turn, meg a river sem segít az első limpelőn. Ha matematikailag nézzük, akkor bad beat ez is, hiszen a rosszabb lap győzött, de valódi akcióra nem került sor így ez nem nevezhető annak. Leginkább az a bad beat, amikor az összes pénz bekerül középre és mutatás történik, de ez még akkor, amikor még nem minden lap jött le az asztalra. Vagyis flop előtt, floppon illetve turn-ön. A river utáni bad beat már nem az, mert akkor már minden lap ismert, csak az ellenfélé nem, viszont sok információ a rendelkezésünkre áll, az, hogy ellenfelünk emelt-e vagy sem, megadott-e vagy sem stb... Ki lehet következtetni, hogy mi az, ami nem lehet nála és mi az ami legvalószínűbben igen. Ha a következtetésünk nem helyes a river megérkezése után, akkor hibát követünk el, de ez nem egyenlő a bad beattel!
Vannak híres Bad Beat-ek, például a fent látható is egy ilyen, amely Jennifer Harmann-el esett meg a WSOP egyik versenyén. A videón látszik, hogy a pénz nem került be, mégis bad beatről beszélünk, sőt, többszörösről, mert először Harman a jobb két dámájával, aztán a flopnál ellenfele legyőzi (csak nem tud róla), aztán megint Harman lesz a jobb, mikro megérkezik a turn lap (csak erről az ellenfele nem tud ekkor), aztán a riveren már verhetetlen a csávó, csak erről meg Jennifer nem tud sajna, de nem is tudhatja, mert valószínű, hogy a színt hiszi el, de a Straight Flush nem volt túl valószínű (de ez most nem elemzés). Ebből a leosztásból az látszik, hogy lehet úgy is bad beatje valakinek, hogy nem tolja be a pénzét akkor, amikor ő az erősebb, eszerint úgy változtatok a definíción, hogy amennyiben nem kerül be minden pénz a kasszába, akkor az a bad beat, amikor az emelés és megadás történt, akkor az egyik fél erősebb volt, de aztán a következő lappal a másik legyőzte őt.
A bad beat két rossz tulajdonsággal bír. Az egyik nyilvánvaló. A szenvedő félnek a lehető legkevesebb öröme van benne, vagyis úgy is fogalmazhatok, hogy csak bosszúságot okoz. A másik rossz tulajdonsága, hogy ezt mindenki szereti mesélni, hallani viszont senki sem szereti. Érdekes paradoxon, mert ha senki nem szereti hallani, akkor miért meséli fűnek fának?
Szóval a bad beat a póker velejárója. A szükséges rossz, amely hosszútávon csak kicsit befolyásolja a bankrollunkat, de végül, ha jól játszunk, akkor végül mégis nyerő játékosok lehetünk, csak sok egeret veszünk közben vagy monitort, vagy mindkettőt.